ADRES: Yiğitler Köyü Merkez / Rize +090 (464) 242 24 44

bilgi@vegacay.com.tr

Aile şirketi olarak 1987 yılında çay sektörüne ilk adımını atan firmamız, 2011 yılından itibaren Vega Gıda San Aş olarak çay alanındaki faaliyetlerine devam etmektedir. Salarha da 180 ton (günlük) üretim kapasiteli fabrikamıza 2014 yılında İyidere de 220 ton (gün) kapasiteli 2.fabrikamızı da ilave ederek, günlük üretim kapasitemizi 400 tona ulaştırmış olduk.

Vegaçay ve Altındem markalarımıza Karçay markasını da ilave ederek paket piyasasında büyüme konusunda dev bir adım attık. Paketli ürünlerimizin yanında,  Vega , Karçay ve Altındem  markalarıyla demlik poşet piyasasında önemli bir şekilde yer almaktayız.

Firmamız el değmeden dünya gıda normlarına uygun üretim yapmakta olup, TSE, İSO 9001 İSO 22000 İSO 14001, kalite belgelerine sahiptir. Fabrikalarımız en son teknolojilere sahip olmakla birlikte, tesislerde el değmeden üretim yapılmaktadır. Ayrıca gelişen teknolojileri takip etmekle kalmayıp, araştıran ve uygulayan firma konusunda yoğun çaba sarf etmektedir.

Yeni gıda yönetmeliklerine uyum sağlamada, tüketicinin sağlığı en önde düşünülerek, hatasız üretim yapmak asıl hedefimizdir. Hijyen ve üretim kalitesini oldukça önemsemekteyiz. Deneyimli imalat ustalarımız ve üretim personelimiz ile sürekli daha iyisini nasıl yapabiliriz, nasıl daha iyi damak tadı oluşturabiliriz çabası içinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Siyah çayın hammaddesi olan yaş çayı özellikle yüksek bölgelerden tedarik ederek, kalitemizi daha üst seviyelere çıkarmaktayız. Fabrikalarımızda hiç bir katkı maddesi kullanmadan tamamen doğal yollarla üretim yapmaktayız.